Jehličnany
Smrky
Druhově pestrá je sbírka smrku zvýrazněná vzácným kalifornským smrkem Brewerovým (Picea breweriana), který má závojovitě převislé větévky. Štíhlý a elegantní bosenský smrk omorika (Picea omorica) je v různých stadiích zastoupen pěti exempláři, z nichž nejvyšší dosahuje výšky 29 m s průměrem kmene 42 cm.
K mladším zástupcům rodu patří smrk sitka (Picea sitchensis), smrk černý (Picea mariana), smrk sibiřský (Picea obovata), smrk lesklý (Picea torano), smrk sivý (Picea glauca) i jeho kuželovitý kultivar 'Conica'. Vitální a dobře rostoucí je smrk východní (Picea orientalis), který má krátké a velmi husté jehlice.
K nejpočetnějším smrkům rostoucích v různých vývojových stadiích patří smrk pichlavý (Picea pungens) s velmi proměnlivým zbarvením jehlic (od zelené až po stříbřitě šedé).
Lesnicky významnou dřevinou je smrk ztepilý (Picea abies), který je po posledních suchých letech značně oslaben, následně napaden kůrovci a tak každoročně musí být odkáceno 5 až 6 souší jedinců ve stáří 20-35 let. Je pěstován také v okrasných kultivarech (Viminalis, Inversa, Nidiformis, Rotenhaus, Acrocona aj.).
Jedle
Z početné sbírky rodu jedle je zastoupena z mladších výsadeb:
Ze starších výsadeb se pěstuje:
Borovice
Druhově nejpočetnější je rod borovice . Vedle borovice lesní (Pinus sylvestris) a borovice černé (Pinus nigra), které jsou vysoko porostlé břečtanem, je dále zastoupena ve starších výsadbách borovice vejmutovka (Pinus strobus), která je stejně jako borovice těžká (Pinus ponderosa) hojně plodící.
Dobře se daří borovici tuhé (Pinus rigida) a další severoamerické borovici Murrayově (Pinus murrayana), které se zachovaly z původních výsadeb a jsou svým habitem vzorovými ukázkami dospělých plodících jedinců. Tatranská borovice limba (Pinus cembra) je pěstována jen v mladých exemplářích z nichž nejstarší mají kolem 30 let.
Dále je zastoupena balkánská borovice Heldreichova (Pinus heldreichii) a rumelská (Pinus peuce), které se dobře uplatňují jako solitery.
Z dalších borovic jsou pěstovány:
Modříny
Douglasky
Douglaska tisolistá (Pseudotsuga menziesii) je zastoupena v různých vývojových stadiích a tvoří nejvyšší a nejobjemnější stromy v arboretu.
Stejně dobře roste i douglaska sivá (Pseudotsuga glauca) před historickou budovou školy.
Vzácné jehličnany
Zeravy
Cypřišky
U cypřišku hrachonosného jsou pěstovány i kultivary Squarrosa s šedě jehlicovitými listy.
Jedlovce
Jalovce
Další rody
Rod tis je zastoupen pomalu rostoucím a jedovatým (kromě červeného míšku) domácím druhem tisem červeným (Taxus baccata).
Z jiných pozoruhodností je třeba jmenovat asi dvacetiletý severoamerický sekvojovec obrovský (Sequoiadendron gigantem), který je v dospělosti řazen k nejobjemnějším stromům na světě.
K nahosemenným rostlinám patří také tři mladí jedinci čínského posvátného stromu jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba) s léčivými vlastnostmi výtažků z jejich listů.